PRZEPRASZAMY, PROWADZIMY PRACE SERWISOWE.

Sympozjum Krwotoki 2014 – Warszawa 11-12/04/2014

Szanowni Państwo,
W dniach 11 – 12 kwietnia 2014 w hotelu Sofitel Victoria odbyło się IV Sympozjum Naukowe, zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Ciężkich Krwotoków. W sympozjum wzięło udział ponad 200 uczestników.

Chciałabym podziękować wszystkim wykładowcom za zaangażowanie, a uczestnikom za uwagę i dyscyplinę. :)

W tym roku tematyka konferencji została poszerzona o zagadnienia związane z hemostazą miejscową natomiast diagnostyka o warsztat tromboelastrometrii oraz agregacji impedancyjnej z przeprowadzeniem badania live i transmisją na ekrany. W moim przekonaniu podniosło to walory merytoryczne programu.

Fotorelacja Sympzjum Krwotoki 2014

Czytaj więcej...

Nowa Dekada w Hemostazie – Otwock 10/05/2013

Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Ciężkich Krwotoków przedstawia tegoroczną edycję rozpoczętej w 2012 roku inicjatywy edukacyjnej „Nowa dekada w hemostazie”, której celem jest przybliżenie nowych idei oraz sugestii diagnostycznych i terapeutycznych w dziedzinie hemostazy. Celem inicjatywy edukacyjnej jest przybliżenie i wdrożenie nowych idei oraz sugestii diagnostycznych i terapeutycznych w dziedzinie hemostazy oraz zaprezentowanie pierwszych polskich zaleceń postępowania w masywnym krwotoku pourazowym lub pooperacyjnym. Spotkanie odbędzie się w Samodzielnym Publiczym Szpitalu Klinicznym im. prof. Adama Grucy w Otwocku, dnia 10 maja 2013 r.

Czytaj więcej...

III Sympozjum Naukowe „Masywne Krwotoki – Nowe Spojrzenie na Znane Problemy” – Warszawa 14-15/09/2012

W dniach 14 – 15 września 2012 w hotelu Sofitel Victoria odbyło się III Sympozjum Naukowe, zorganizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Leczenia Ciężkich Krwotoków. W sympozjum wzięło udział niemalże 200 uczestników.

Zaproponowana tematyka wzbudziła bardzo duże zainteresowania i chociaż nie wyczerpała problematyki dotyczącej masywnych krwotoków, zawierała odpowiedzi na wiele nurtujących kwestii – co pozostawiło nas w przeświadczeniu o wielkiej potrzebie powrotu do tego tematu.

Czytaj więcej...

Nowa Dekada w Hemostazie – Olsztyn 21/02/2012

W dniu 21 lutego przy współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Olsztynie, zorganizowaliśmy pierwszą konferencję pt. „Nowa Dekada w Hemostazie”. W szkoleniu wzięło udział około 60 lekarzy, głównie anestezjologów, chirurgów i ratowników medycznych oraz ok. 20 studentów.

W naszej opinii, dzięki uwzględnieniu w wykładach najnowszych wytycznych, publikacji oraz badań dotyczących postępowania w leczeniu masywnych krwotoków, szkolenie spełniło oczekiwania uczestników.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe Sympozjum „Współczesne aspekty leczenia krwotoków zagrażających życiu” – Warszawa 21-22/05/2010

Międzynarodowe Sympozjum „Współczesne aspekty leczenia krwotoków zagrażających życiu” – odbyło się w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, w dniach 21-22 maja 2010. Udział w spotkaniu wzięło prawie 200 osób.

Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i wykładowcom za tak liczne uczestnictwo w sympozjum. Mamy nadzieję, że zapoznanie się z tematyką konferencji przynajmniej w niewielkim stopniu przyczyni się do przeciwdziałania i radzenia sobie z tym ciągle nierozwiązanym problemem współczesnej medycyny, jakim są masywne krwotoki. Wszystkie uwagi, które zamieszczali Państwo na ankietach, zostaną poważnie wzięte pod uwagę przy okazji organizacji kolejnych konferencji o podobnej tematyce, natomiast podsumowanie wypełnionych ankiet, jak również informacje o materiałach konferencyjnych i certyfikatach, znajdą Państwo poniżej.

prof. dr hab. Ewa Mayzner-Zawadzka

Czytaj więcej...